Villa Kiralama Şartları - Villam Fethiye

Villa Kiralama Şartları

Apart / Villa Kiralama Sözleşmesi

TARAFLAR VE AMAÇ 

Bu sözleşme ; “APARTI / DAİREYİ / VİLLAYI” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “APARTI / DAİREYİ / VİLLAYI” kiraya veren (bundan böyle “VİLLAM FETHİYE” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “APARTI / DAİREYİ / VİLLAYI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. www.villamfethiye.cominternet sayfasında ilan edilen “apartlarımız / dairelerimiz / villalarımızdan”dan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “VİLLAM FETHİYE” ´ne, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin apartı / daireyi / villayı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME 

Apartlarımıza / Dairelerimize / Villalarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. VİLLAM FETHİYE, kiralamak istediğiniz Apart / Daire / Villa kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işleminizi yapar. VİLLAM FETHİYE, Ön kiralama yapıldıktan sonra apart / daire / villa için toplam ödenecek ücretin %30’unu (Bazı apartlarda / dairelerde / villarada %50´sini, bazılarında ise tamamını) kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde (bu bazen yarım saate kadar düşmektedir) ödendiği taktirde apart / daire / villa adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kaporanın 1 (bir) iş günü (bu bazen yarım saate kadar düşer) içinde Havale, EFT, ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Apartın / Dairenin / Villa’nın kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. Kaporanın yatırılmaması durumunda VİLLAM FETHİYE, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve aparta / daireye / villaya başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Apartın / Dairenin / Villa’nın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Apartın / Dairenin / Villa’nın kontrolleri yapılıp, Apart / Daire / Villa tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Yine VİLLAM FETHİYE, müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL / 1000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Apart / Daire / Villa tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların aparta / daireye / villaya giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

APARTA / DAİREYE / VİLLAYA – GİRİŞ / ÇIKIŞ 

Rezervasyon başlangıç günü aparta / daireye / villaya giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 20.00’dır. Müşteri; belirtilen saatler dışında aparta / daireye / villaya giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda aparta / daireye / villaya bir gün sonra sabah VİLLAM FETHİYE ´nin mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda aparta / daireye / villaya giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VİLLAM FETHİYE bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda aparttan / daireden / villadan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00 da müşterinin apartı / daireyi / villayı hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek Kiralık Villa Fethiye´nin her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda VİLLAM FETHİYE’ye 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile apart / daire / villa kontrolü yapılamadan müşterinin aparttan / daireden / villadan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile apartı / daireyi / villayı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır. (Bazı apartlarda / dairelerde / villalarda bu durum değişiklik gösterebilir, şayet böyle bir değişiklik söz konusu ise apartın / dairenin / villanın kendi sayfasında bu durum belirtilmiştir)

APART / DAİRE / VİLLA KAPASİTESİ 

Apartlarımıza / Dairelerimize / Villalarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, VİLLAM FETHİYE´ye yazılı olarak başvurulacak ve apartın / dairenin / villanın kapasite durumuna göre VİLLAM FETHİYE’nin uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. VİLLAM FETHİYE, müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Aparta / daireye / villaya giriş yapıldıktan sonra veya önce rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında aparta / daireye / villaya misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda VİLLAM FETHİYE, misafirlerin apartı / daireyi / villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden apartın / dairenin / villanın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Apartın / dairenin / villanın kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

APART / DAİRE / VİLLA TEMİZLİĞİ / BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER 

Günlük, haftalık, aylık apart / daire / villa kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde (bazı villalarda akşam saatlerinde) havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, Villam Fethiye bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm apartların / dairelerin / villaların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin apartın / dairenin / villanın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda aparta / daireye / villaya girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki apart / daire / villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her apartımızda / dairelerimizde / villamızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız apartın / dairenin / villanın özelliklerini apart / daire / villa özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVAN / SİGARA 

Aksi belirtilmedikçe apartlarımıza / dairelerimize / villalarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Apartlarımızın / Dairelerimizin / Villalarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

FİYATLAR 

İnternet sayfamızda belirtilen apart / daire / villa kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale veya EFT ile yapılabilmektedir.

REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI 

Hesabımıza yatırılan, apart / daire  / villa bedelinin ön ödeme miktarı (EFT, veya Havale, veya Kredi Kartı ile “tek çekim veya taksitli”, veya Peşin Olarak, veya Mail Order ile veya vb.) ödeme yaptığınız andan itibaren, aparta / daireye / villaya giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı apart / daire / villa sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, aparta / daireye / villaya giriş anında, tarafımıza nakit olarak ödemeniz gerekmektedir. Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini VİLLAM FETHİYE´ye yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez. İptal durumlarında VİLLAM FETHİYE, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden  müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.
İptal koşulları ;
a) Rezervasyon için gönderilen kaporanın kesinlikle iadesi yoktur.
b) Kiralama başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri, toplam kiralama bedelinin %35’ini ödemek zorundadır.
c) Kiralama başlangıcından önceki 29.gün ile kiralama başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri kiralama bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.
Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, apart / daire / villa bedellerinin tamamını VİLLAM FETHİYE´ye ödemesi durumunda (EFT veya havale veya peşin olarak) ödeme yaptığı andan itibaren aparta / daireye / villaya 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %35 (yüzde otuzbeşi)’i yanacaktır. Geri kalan %65’i (yüzde altmışbeşi) bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %35’i (yüzde otuzbeşi) apart / daire / villa sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Eğer rezervasyon iptali aparta / daireye / villaya giriş tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya aparta / daireye / villaya giriş yapmaz iseniz ve apartta / dairede / villada hiç konaklama olmaz iseniz ödemiş olduğunuz toplam seyahat ücreti müşteriye iade edilmez. Herhangi bir nedenle, apart / daire / villa rezervasyonunun VİLLAM FETHİYE tarafından tek taraflı olarak iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir apart / daire / villa varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir. Villam Fethiye tarafından iptal edilen rezervasyonlardan kaynaklanan zararlardan Villam Fethiye kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşterinin önceden almış olduğu uçak bileti, otobüs bileti, kiralamış olduğu araba, tekne, transfer hizmeti ve vs. ayrıca otel konaklama veya pansiyon vs. konaklama ücretleri ve vs. ödemiş olduğu her türlü detaydan, özel şirket veya devletten almış olduğu izinlerin yanması ve vs. tüm detaylardan VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Apartı / Daireyi / Villayı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder. Ayrıca bazı apartlarımıza / dairelerimize / villalarımıza özel (apart / daire / villa internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu apartlarımıza / dairelerimize / villalarımıza özel (apart / daire / villa internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala veya 60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken apartlar / daireler / villalar/ için) toplam apart / daireler / villa kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez. Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, VİLLAM FETHİYE, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu aparta / daireye / villaya başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar. Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, VİLLAM FETHİYE ´nin eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir. Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere apart / daire / villa’nın iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, apart / daire / villanın kullanılmamasından VİLLAM FETHİYE sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü apart / daire / villanın kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, VİLLAM FETHİYE ´ nin bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

HASAR DEPOZİTOSU 

Her apartın / dairenin / villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, aparta / daireye / villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri aparttan / daireden / villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen apart / daire / villa ile apartın / dairenin  / villanın demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte aparttan / daireden / villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile apart / daire / villa çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Apartta / dairede / villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

YÜZME HAVUZLARI 

Apartlarımızın / dairelerimizin / Villalarımızın Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, apartı / daireyi / villayı kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu tutulamaz. Apartı  /daireyi / Villayı  kiralayacak olan müşteri, apartı / daireyi / villayı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ 

VİLLAM FETHİYE ; apartın / dairenin / villanın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Aparta / daireye / villaya girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından VİLLAM FETHİYE ´ne derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. VİLLAM FETHİYE bu talebi apart / daire / villa sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. VİLLAM FETHİYE aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. VİLLAM FETHİYE, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. VİLLAM FETHİYE, apart / daire / villa sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle apartta / dairede / villada oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden apart / daire / villa sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve apartta / dairede / villada olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan VİLLAM FETHİYE sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin aparta / daireye / villaya ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, aparttan / daireden / villadan ayrıldıktan sonra, apartta / dairede / villada kaldığı süre içerisinde VİLLAM FETHİYE ´ye bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

FATURA – VERGİ 

VİLLAM FETHİYE web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, hiçbir daire VİLLAM FETHİYE´ye ait değildir. Her apartın / dairenin / villanın sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. VİLLAM FETHİYE, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, apartlarını / dairelerini / villalarını müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle VİLLAM FETHİYE, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr apart / daire / villa sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Geri kalan miktar apart / daire / villa sahibinin sorumluluğundadır, bundan dolayı geri kalan miktarın faturasını apart / daire / villa sahibi keser. VİLLAM FETHİYE, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI 

Müşteriler apartı / daireyi / villayı, havuzu, bahçe mobilyalarını, apartta / dairede / villada kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Apartta / Dairede / Villada çıkıs¸ günü tüm çöpler atılmıs¸ ve bulaşıklar yıkanmış şekilde apart / daire / villa teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve apartın / dairenin / villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda VİLLAM FETHİYE bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir. Apartta / dairede / villada oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler VİLLAM FETHİYE’yi haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde aparta / daireye / villaya verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir. Müşteri ödememekte ısrar ederse yasal yollara başvurulacaktır. Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında VİLLAM FETHİYE´ye bir şikayet ulaşması durumunda VİLLAM FETHİYE müşteriden rezervasyon süresi dolmadan apartı / daireyi / villayı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir. Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini VİLLAM FETHİYE vermez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, VİLLAM FETHİYE , sorumluluk kabul etmez. VİLLAM FETHİYE, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

MÜCBİR SEBEPLER 

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VİLLAM FETHİYE hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, VİLLAM FETHİYE ´nin engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER 

Müşteriler apartta / dairelerde  / villada kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen VİLLAM FETHİYE’ye bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, VİLLAM FETHİYE görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve aparttan / dairelerden / villadan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI 

VİLLAM FETHİYE, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi´nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. VİLLAM FETHİYE hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. VİLLAM FETHİYE, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. VİLLAM FETHİYE, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. VİLLAM FETHİYE´nin gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.villamfethiye.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, VİLLAM FETHİYE ´nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.villamfethiye.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.villamfethiye.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.villamfethiye.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER 

1) Aparta / Daireye / Villaya giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, VİLLAM FETHİYE ´nin önüne geçemediği durumlarda VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Aparta / Daireye / Villaya ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Bazı villaların inşaasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Tüm Apartlarımız / Dairelerimizde / Villalarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin aparta / daireye / villaya ulaşımı kendi sorumluluğundadır. VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu tutulamaz.

5) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. VİLLAM FETİHİYE üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.

6) Apart veya daireyi veya villa kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu apartın veya dairenin veya villanın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan VİLLAM FETHİYE sorumlu tutulamaz. VİLLAM FETHİYE, apartın / dairenin / villanın konumunu; Google veya Yandex Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

7) Aparta / Daireye / Villaya ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden, kaza yapmasından, belediye veya karayollarının veya şahısların, yol yapım çalışmalarından dolayı oluşabilecek zift, cam kırılması, lastik patlaması, vs. oluşabilecek tüm olumsuzluklardan VİLLAM FETHİYE sorumlu tutulamaz.

8) Apartı / Daireyi / Villayı kiralamıs¸ olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak aparta / daireye / villaya ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu tutulamaz.

9) Apart / Daire / Villa hakkındaki “www.villamfethiye.com” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Apartı / Daireyi / Villayı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.

10) Apart / Daire / Villa hakkındaki “www.villamfethiye.com” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” nda belirtilen “havalimanı” aparta / daireye / villaya en yakın olan Dalaman havalimanıdır. Yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden VİLLAM FETHİYE sorumlu tutulamaz.

11) Apart / Daire / Villa hakkındaki “www.villamfethiye.com” detay sayfasında “uzaklık tablosu”nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın plaj, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmış¸ ise VİLLAM FETHİYE sorumluluk kabul etmez.

12) Apartta / dairede / Villada bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan VİLLAM FETHİYE sorumlu tutulamaz.

13) Apartların / Dairelerin / Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur, VİLLAM FETHİYE bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

14) Apartlarımızın / dairelerimizin / Villalarımızın hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir apartta / dairede / villada, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. VİLLAM FETHİYE bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

15) Apartlarda / Dairelerde / Villalarda veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

16) Kredi kartı veya mail order veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız, işyerinizden izin almayınız. Para ödemesini Villam Fethiye’ye yapsanız bile size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmediği taktirde apartı / daireyi / villayı kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu tutulamaz.

17) Apartta / Dairede / Villada oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden VİLLAM FETHİYE sorumlu tutulamaz.

18) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Apart / Daire / Villalarımız birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan VİLLAM FETHİYE sorumlu tutulamaz.

19) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından / koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan / koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan VİLLAM FETHİYE sorumlu tutulamaz.

20) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VİLLAM FETHİYE sorumlu tutulamaz.

21) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip Villam Fethiye’yi suçlamasından, VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.

22) Apartın / Dairenin / Villanın içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan VİLLAM FETHİYE sorumlu tutulamaz.

23) Apartın / dairenin / villanın yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücud hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

24) Kiralanan apart / daire / villa çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan apartın / dairenin / villanın  bahçesinde veya komşu evlerin / apartların / dairelerin / villaların bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşteri, bu gibi durumlar ile karşılaşabilme ihtimalini göz önüne alır.

25) Üçüncü kişilerin, havada Drone, vb. gibi teknolojik aletler uçurmasından VİLLAM FETHİYE sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

26) Müşteri, kiralamış olduğu aparta / daireye / villaya giriş tarihi ve saatinde giriş yapmamış ise ve yazılı olarak Villam Fethiye´ye geç giriş yapacağını bildirmemiş ise. Villam Fethiye, bu gibi durumlarda 48 saat bekler. Müşteri 48 saatin sonunda hala villaya giriş yapmamış ve durumunu yazılı olarak Villam Fethiye´ye belirtmemiş ise, Villam Fethiye, aparta / daireye / villaya yeni bir müşteri bulup kiralayabilir. Bu durumda, apartı / daireyi / villayı ilk kiralayan müşteri, Villam Fethiye ’den hiç bir hak talep edemez. Yatırmış olduğu para geri kesinlikle iade edilmez. Aparta / daireye / villaya gelse dahi konaklama yapamaz. Bu durumdan kaynaklanan, müşterinin maddi ve manevi zararlarından, herhangi bir yerde konaklayamamasından, dışarıda kalmasından, otel, pansiyon, kiralık villa, kiralık apart bulamamasından VİLLAM FETHİYE kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Apartı / daireyi / villayı kiralayan müşteri bunu kabul etmiş sayılır.

27) Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, nişanlıdan ayrılmak, düğün tarihinin ertelenmesi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir. Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde VİLLAM FETHİYE sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

İHTİLAFLAR 

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir. APARTLARIMIZDAN / DAİRELERİMİZDEN / VİLLALARIMIZDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ ” VİLLAM FETHİYE ” YE REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.