Villa Kiralamada Merak Edilenler - Villam Fethiye

Villa / Apart Kiralama Şartları

1Nasıl Rezervasyon Yapabilirim?
Kiralamak istediğiniz villanın / apartın detay sayfasının alt tarafında yer alan Takvimden villanın / apartın müsaitliğini kontrol edebilir, konaklama yapmak istediğiniz tarih aralığının müsait olması durumunda minimum 3 veya 7 gece (seçtiğiniz aya göre değişmektedir) seçildikten sonra konaklayacak kişi sayısı (yetişkin ve çocuk olarak) seçilir. Sonrasında kiralamak istediğiniz villanın / apartın konaklama yapacağınız tarih aralığındaki fiyatını ve ön ödeme olarak ödenmesi gereken kapora tutarını (toplam tutarın %30’u) görebilirsiniz. Şimdi Rezervasyon Yap sekmesine tıkladığınızda karşınıza çıkan rezervasyon sayfasında yer alan bilgiler doldurularak ön rezervasyon talebiniz tarafımıza iletilir. Satış ekibimiz gönderdiğiniz talebi inceledikten sonra hemen sizlere iletişime geçerek (telefon, sms ve mail yoluyla) ön rezervasyon talebinizin onaylanabilmesi için gerekli ödeme evraklarını tarafınıza iletir. Ödemenizin tahsil edilmesinin ardından konaklama yapacağınız villaya / aparta ait sözleşme detaylarınız tarafınıza mail yoluyla iletilecektir.
2Kaç Kişi Konaklayabiliyoruz?
Villam Fethiye'de bulunan villalarımıza / apartlarımıza ait detay sayfalarında ve villa / apart listeleme sayfalarında, villalarda / apartlarda konaklayabilecek kişi kapasiteleri ve yatak odası sayıları belirtilmektedir.
3Yemek Servisi Hizmetiniz Var mı?
Yemek servisi hizmetimiz bulunmamaktadır. Villalarımıza / apartlarımıza ait mutfaklarda kendi yemeklerinizi pişirebilir, kendi ellerinizle güzel bir kahvaltı sofrası hazırlayabilirsiniz. Yemek hizmeti talep etmeniz durumunda, anlaşmalı olduğumuz restaurantlardan bu hizmeti ücret karşılığında alabilirsiniz. Ücret ve hizmet detayları ile ilgili bizleri arayabilirsiniz.
4Ücrete Neler Dahil?
Elektrik, su, tüpgaz kullanımı, havuz ve bahçe bakımı giderleri ile villaya girişte yapılan temizlik hizmeti ücrete dahildir. Konaklamanız esnasında ekstra temizlik hizmeti talep etmeniz durumunda 1 gün öncesinde firmamıza bilgi vermeniz gerekmektedir. Bu hizmet ücret karşılığinda verilmektedir.
5Rezervasyon Evraklarını Ne Zaman Alabilirim?
Toplam kiralama bedelinin %30'luk kısmının ödenmesine istinaden rezervasyon onayınız, sözleşme ve ödeme bilgileriniz rezervasyon formunda belirttiğiniz mail adresine gönderilecektir.
6Belirtilen fiyatlar Kişi Başı Fiyatlar Mı?
Villam Fethiye sayfamızda veya sosyal medya hesaplarımızda paylaştığımız fiyatlar Villanın / Apartın toplam fiyatıdır. Kişi başı fiyat uygulamamız bulunmamaktadır. (Örnek : 4 kişi konaklama kapasitesine sahip bir villada / apartta 2 kişi de kalsa 4 kişi de kalsa villanın / apartın fiyatı aynıdır.)
7Ödemeler Nasıl Yapılıyor?
Rezervasyon formunun oluşturulmasının ardından ilk etapta, konaklama yapacağınız tarih aralığındaki villanın / apartın toplam kiralama bedelinin %30'luk kısmının ödenmesi gerekmektedir. Bu tutar rezervasyon formunu doldurduğunuz sırada sizlere ön bilgi olarakta verilmekte ayrıca tarafınıza ulaşan ön rezervasyon bilgilerinizde de yer almaktadır. %30'luk depozito ödemesini tarafınıza mail ile göndereceğimiz ödeme linki üzerinden güvenli bir şekilde (3D secure ile) kredi kartınız ile yada firma hesap numaramıza yapacağınız havale/eft (western union) ödemesi ile de gerçekleştirebilirsiniz. Kalan %70'lik tutar ise villaya giriş esnasında nakit olarak ödenecektir.
8Villaların / Apartların Denize Mesafesi Nedir?
Villam Fethiye sayfamızda bulunan villaların / apartların denize olan mesafeleri villalara / apartlara ait detay sayfalarında belirtilmektedir. Ayrıca villaların / apartların markete, restauranta ve kent merkezine olan mesafelerini de içeren bilgilere yine bu sayfalardan ulaşabilirsiniz.
9Villa / Apart Standartları
Villam Fethiye web sayfamızda villa / apart sayfalarında belirtilen bütün özellikler mevcuttur. Aşağıda belirtilen eşyalar tüm villalarımızda / apartlarımızda mevcuttur. Mutfak: Buz dolabı, Bulaşık Makinesi, Fırın, Ocak, Su ısıtıcı, En az Konaklayacak Kişi sayısına eşit yiyecek ve içecek takımı Salon: Televizyon, Uydu alıcı, Vcd oynatıcı, Klima, Oturma gurubu ve sehbası Yatak Odası: Yedek çarşaf ve yastık takımı, Elbise dolabı, Klima Diğer: Çamaşır makinası, Elektrik süpürgesi, Ütü ve masası, Yemek masası ve oturma gurubu, Sac kurutma makinesi, Şenzlog ve şemsiye, Barbekü (mangal) Villa Temizlik ve Bakımları Tüm Villa ve apartlarımızda havuz ve bahçe bakımı günlük yapılmaktadır. Sabah erken saatlerde bütün işlemler tamamlanmış olup kullanıma hazır hale getirilmektedir. Villalarımızda / Apartlarımızda temizlikler müşteri giriş ve çıkışları arasındaki süre içersinde yapılmakta olup her villada / apartta yedek çarşaf ve yastık kılıfı bulundurulmaktadır. Haftalık kiralamalarda hafta içerisinde temizlik ekstra ücrete tabidir fakat Villalarımızda / apartlarımızda bir haftadan uzun süre kalan müşterilerimiz isterse haftada bir temizlik ücretsiz yapılmaktadır.
10Villa / Apart Giriş - Çıkış saatleri
Villalara / apartlara giriş saati öğleden sonra 16.00, çıkış saati ise sabah 10.00 dur. Aradaki saatlerde villa / apart bir sonraki misafir için hazırlanmaktadır. Eğer sizin giriş yapacağınız günden önceki gün, ev müsait ise ev sahibi ile görüşerek eve giriş saatlerinde esneklik sağlanabilir.
11Villada / Apartta Benden Başka Kimse Olacak Mı?
Villalarımız /apartlarımız kişiye özeldir ve sizden başka kimse bulunmamaktadır. Bahçe, havuz ve villanın tamamı kiralayan kişiye aittir.
12Konaklamam Sırasında Bir Problem Yaşanırsa Ne Yapmalıyım?
Tatiliniz sırasında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamanız adına ekibimiz ihtiyacınız olan her şeyi düşündü. Konaklamanızdan 3 gün önce sizinle ihtiyaç duyacağınız bilgileri paylaşacağız ve tatiliniz süresince villa / apart veya bölge ile ilgili herhangi bir sorunuzda bir telefon kadar uzağınızda olacağız.

İptal Şartları

1Rezervasyonun Misafir Tarafından İptali
Ön ödeme ücreti hesabımıza yatırıldıktan sonra veya kredi kartı ile ödeme gerçekleştikten sonra size yollanan müşteri sözleşmesinin içerisinde iptal şartları yer almaktadır. Eve giriş tarihinizden 30 gün önceye kadar yapılan iptallerde ön ödeme ücretiniz yanacaktır, çünkü bu ödemenin büyük bir kısmı ev sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Kalan ödeme eve giriş esnasında yapılmalıdır. Eğer eve giriş tarihinize 30 ile 15 gün arası bir süre kala rezervasyonunuzu iptal ettirmek isterseniz kalan ödeme tutarının %50 si müşteriden tahsil edilir. Eğer rezervasyon iptali eve giriş tarihinden 14 gün önce gerçekleşir veya eve giriş yapılmaz ise kalan ödeme tutarının tamamı müşteriden tahsil edilir.
2Rezervasyonun Villam Fethiye tarafından iptali
Tatil evlerinin bulunduğu yörelerde veya evlerin kendisinde (evin tesisat donanımındaki problemler, bölgede yaşanan su veya elektrik kesintileri, deprem vb. felaketler) gibi ön görülemeyen durumlarda Villam Fethiye rezervasyonunuzu iptal etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda Villam Fethiye, yapılan tüm ödemeyi misafire iade etmekle yükümlüdür. Misafirin isteğine ve maduriyetine bağlı olarak Villam Fethiye en az kiralanan evin ayarında alternatif evler sunmaya çalışır. Misafir, alternatif ev veya evlerden birini seçebileceği gibi isterse rezervasyonu tamamen iptal ederek yaptığı tüm ödemenin iadesini talep edebilir.
3Rezervasyon tarih değişikliği
Rezervasyon yaptığınız tarihlerde değişiklik yapma hakkınız mevcuttur ancak birkaç koşula bağlıdır. Rezervasyon değişiklik işlem ücreti 100 TL dir. Zira rezervasyon tarihinizin bir gün bile değişmesi, ev sahibine ve size gönderilen bütün formların değiştirilip tekrar gönderilmesi anlamına gelmektedir. Sezon değişikliğinden doğan fiyat farklarının tekrar hesaplanıp, ev sahibine yapılan ön ödeme ücreti ve kesilen faturaların değişmesi demektir. Bize ciddi bir iş yükü getirdiği için bu ücret talep edilmektedir. Rezervasyon tarihinizi eve giriş tarihinize ne kadar süre kala değiştirmek istediğinizde ayrı bir kriterdir. Eve giriş tarihinize 30 günden az bir süre kalmış ise tarih değişikliği yapamazsınız. Bunun sebebide sizin için ayrılmış olan dönemin 30 günden az bir süre kaldığında başka bir misafire kiralanma ihtimalinin çok az olmasıdır.