Sıkça Sorulan Sorular - Villam Fethiye

Villa Kiralamada Sıkça Sorulan Sorular

Villam Fethiye olarak Villa Kiralama sırasında müşterilerimiz tarafından en çok sorulan sorulardan oluşan bilgilendirme platformu hazırladık. Eğer Sorunuz buradaki sorular arasında yok ise lütfen bize info@villamfethiye.com mail atarak yada 0 532 211 00 24 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz.

Villamızda Maksimum kapasitede belirtilen kişi sayısı kadar kişi kabul edilmektedir. Bu sayıya yetişkin ve çocuk sayısının toplamından oluşmaktadır. Bu sayının üzerinde ki kişi sayısı kesinlik ile kabul edilmemektedir

Villalarımıza / Apartlarımıza Giriş saatleri 16.00 olup çıkış saatleri 10.00’dur. Bu kalan sürede Villamızın / Apartımızın temizlik işlemleri yapılmaktadır. Lütfen  Giriş ve Çıkış saatlerine uymaya çalışınız. Daha erken giriş yapılabilecek durumlar size müşteri temsilcimiz aracılıyla iletilecektir.

Aksi belirmetildiği sürece villalarımıza / apartlarımıza evcil hayvan kabul edilmemektedir. Lütfen evcil hayvanınız ile ilgili durumlar konusunda bilgi almak için müşteri temsilcimiz ile iletişime geçin.

Rezervasyon işlemini gerçekleştirirken imzalamış olduğunuz formda yazan miktar Villaya / Aparta ait olan elektrik, su, tüpgaz, klima, hafta bir temizlik ve çarşaf-havlu değişimi hizmetlerine dahildir.

Villaların  mutfak gereçleri tam donanımlı olup sadece blender tarzı ürünler bulunmamaktadır, herkes için bir set banyo ve yüz havlusu ve yataklar hazırlanmış bir şekilde teslim edilmektedir. Özel eşyalarınız dışında belki anılarınızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinenizi ve çalışmanız gereken durumlar için dizüstü bilgisayarınızı veya tabletinizi yada denize girerken plajda kullanmak için plaj havlunuzu getirebilirsiniz.

Kiralama fiyatına villanın /apartın belirtilen konaklama kapasitesine uygun sayıda kişinin konaklaması, villa / apart, kiralama süresi içindeki tüm genel giderler, her 7 günde bir ara temizlik, havuz ve bahçe bakımları, arıza durumunda teknik servis ve villa kiralama komisyon bedelinin KDV’si dahildir.

Bu kategoride; bahçesi ve havuz alanı duvarla yada içeriyi göstermeyecek perde sistemleri ile çevrili olup kesinlikle etraftan görünmeyen, muhafazakar ailelere uygun müstakil villalarımız bulunmaktadır.

Havuz bakımları düzenli olarak havuz bakımında yetkili personel tarafından günlük yapılmaktadır. Havuza girerken aşırı yağ kullanımı, elbise ile girilmesi vs nedenlerle oluşabilecek sorunları engelleme için bu hususlara dikkat edilmelidir. Havuz suyunun boşaltılması ve tekrar doldurulması yüksek maliyet ve zaman isteyen bir süreçtir. Havuz doldurulduğu ilk günden itibaren düzenli olarak temizlenmekte, gereken ilaçlamalar ve devridaimi yapılmaktadır. Bu sebeple sağlık ve hijyen açısından hiçbir sorun olmadığından havuz suyunun değiştirilmesine gerek duyulmamaktadır.

Haftalık villa /apart kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. Müşteri villaya /aparta girişte evi temiz bulur. 1 Hafta süresince evde temizlik yapılmaz. 2 Hafta ve üzeri konaklamalarda hafta arasında tarafımızdan ücretsiz olarak temizlik hizmeti verilir.

Villalarımızın / Apartlarımızın hepsinde temiz havlu ve temiz çarşaf takımı mevcuttur. Her konaklama için bir çarşaf takımı ve evin kapasitesi kadar havlu takımı bulunmaktadır. Plaj havlusu bulunmamaktadır.

Tarafımız ile yapılan her rezervasyonda Müşteri Kiralama Şartları’nı Kabul etmiş olup aksi belirtilmediği sürece firma hesabımıza havale yada öde/al sistemi kullanılarak kredidi kartı kiralama bedelinin %35’ini ödeme yapar. Sonra firmamız olarak size mail, fax yada posta ile konfirmasyon belgesini göndereceğiz. Kalan kiralama bedeli villa /apart teslimatında gerçekleşecektir.

Sadece talep formunu doldurmanız villayı /apartı kiraladığınız anlamına gelmemektedir. Rezervasyonunuzun kesinleşmesi için %35 (yüzde 35)´lik kapora bedelini ödemeniz gerekmektedir. Ödeme gerçekleştikten sonra bizim tarafımızdan size konfirmasyon belgesi gönderilir ve bu şekilde rezervasyonunuz kesinleşmiş olur.

Yarım Pansiyon Plus hizmeti sunulan Villalarımızın /Apartlarımızın kiralanması durumunda kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. hizmetimizden yararlanılmaktadır. Kiralamış olduğunuz villalarda / apartlarda yiyecek, içecek, tüketilebilir ürünler vs de mevcut değildir. Bunları siz misafirlerimizin temin etmesi gerekmektedir. Villalarımızın / Apartlarımızın mutfak bölümü yemek yapmaya elverişli şekilde dizayn edilmiş olup gerekli araç-gereçler mevcuttur.

Evlerde gürültü yaparak çevreyi rahatsız etmeniz durumunda yapılacak şikayetler çıkarma sebebi sayılacak, önce müşteriye uyarı yapılacak fakat durum halen devam ediyorsa ikinci seferde ev sahibinin evden çıkarma hakkı doğacaktır. Eğer Çocuk sayısının fazlalığı gibi sebepler ile gürültülü olacağınızı düşünüyorsanız; bir ev seçiminizi yerleşim yerleri dışındaki yerlerden seçmeye özen gösteriniz.

Yolcu taşıma ruhsatımız bulunmadığı için size aracımızla hizmet verememekteyiz. Ancak birlikte çalıştığımız transfer firmalarından talebiniz doğrultusunda size yardımcı olabiliriz. Aksi taktirde ulaşım için araç kiralamanız, transfer satın almanız veya taksi tutmanız gerekecektir.