Taraflar ve Amaç

Bu sözleşme, villayı/apartı/daireyi kiralayan (sözleşmede müşteri olarak anılacaktır) ile villayı/apartı/daireyi kiraya veren (sözleşmede Villam Fethiye olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirlenen süre boyunca uyulması gereken hususları belirtmek amacı ile hazırlanmıştır.

www.villamfethiye.com adresinde ilan edilen villalardan/apartlardan/dairelerden herhangi birine adres üzerinden, telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler sözleşmede belirtilen şartları peşinen kabul etmiş sayılır. Belirtilen şartların herhangi birine aykırı davranış, Villam Fethiye’ye rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşteriden villadan/aparttan/daireden ayrılmasını isteme, alınan kaporayı/depozitoyu/kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedelinin tamamını talep etme hakkını verir.


Rezervasyon ve Ödeme

Villalara/apartlara/dairelere www.villamfethiye.com adresinde bulunan rezervasyon formu, SMS, telefon ve elektronik posta yolu ile ön ödeme yapılmaktadır. Villam Fethiye kiralamak istenilen villa/apart/daire tarihleri belirtildikten, müşteriden gerekli ulaşım ve fatura bilgileri alındıktan sonra ön kiralama işlemini yapar. Villam Fethiye, ön kiralama yapıldıktan sonra villa/apart/daire için ödenecek toplam ücretin %35’ini kaparo ödemesi olarak alır. Kaparo, ön kiralama yapıldıktan sonra belirtilen bedelin 1 iş günü içerisinde ödenmesiyle birlikte villayı/apartı/daireyi rezerve eder. Ödenmesi gereken kaparo tutarı ve banka hesap numarası elektronik posta, SMS veya telefon yolu ile müşteriye bildirilir. Kaparo ödemesi 1 iş günü içinde havale veya EFT yoluyla yapılır. Kaporanın teslim alındığı günü takiben en geç 1 iş günü içerisinde villanın/apartın/dairenin kiralama onayı müşteriye iletilir. Kiralama onayı içerisinde toplam ücret, alınan kaparo, kiralanan tarih aralığı, kiralayanın bilgileri, ödenen kaporanın günü ve saati bulunur. Kaporanın yatırılmaması durumunda Villam Fethiye, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta/daireye yeni rezervasyon alma hakkını kullanabilir. Kaparo dışında alan ücret, sözleşme yapıldıktan ve villanın/apartın/dairenin kontroller tamamlandıktan sonra villa/apar/daire tesliminde peşin (nakit) olarak alınır. Villam Fethiye kiralanan villayı/apartı/daireyi eşyalı olarak teslim ettiğinden kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi ve benzeri durumlara karşılık 500 ila 1000 TL. arasında değişen miktarlardaki hasar depozitosunu villa/apart/daire tesliminde peşin (nakit) olarak alır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların kontrolünden sonra müşteriye iade edilir. Mağduriyetlerin önlenebilmesi için belirtilen depozito miktarının kiralayan tarafından villaya/aparta/daireye giriş günü peşin (nakit) olarak bulundurulması önemle rica olunur.


Villaya/Aparta/Daireye Giriş-Çıkış

Villaya/aparta/daireye giriş saati en erken 16:00, en geç 20:00’dır. Müşteri belirtilen saatler dışında villaya/aparta/daireye giriş yapamaz. Belirtilen “en geç” giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye bir gün sonra Villam Fethiye mesai başlangıcında (09:00) giriş yapabilir. Müşterinin belirtilen saatten önce veya sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama imkanı bulamamasından Villam Fethiye sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir.

Konaklama sonunda villadan/aparttan/daireden ayrılış saati tüm bölgeler için en geç saat 10:00’dır. Saat 10:00’da müşterinin villayı/apartı/daireyi boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten müşteri sorumludur. Seyahat planlarının her iki tarafında da mağdur olmaması için belirtilen saatlere göre yapılması önemle rica olunur. Belirtilen çıkış saatinden daha erken saatte çıkış yapılmak istendiğinde müşteri tarafından Villam Fethiye’ye 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire kontrolü yapılmadan çıkış yapılması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği banka hesabına gönderilir. Gönderim masrafları hasar depozitosu içinden ödenir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı/daireyi terk etmesi durumunda konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmaz. Bazı villalarda/apartlarda/dairelerde bu durum değişiklik gösterebilir. Değişiklikle ilgili ayrıntılı bilgi villanın/apartın/dairenin kendi sayfasında belirtilmiştir.


Villa/Apart/Daire Kapasitesi

Villanın/apartın/dairenin sayfasında belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde, çocuklar ve bebekler dahil, misafir kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında değişiklik yapılmak istendiği durumlarda Villam Fethiye’ye yazılı olarak başvurularak villanın/apartın/dairenin kapasite durumuna göre değişiklik onaylanır. Değişikliğin onaylandığı takdirde Villam Fethiye müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/aparta/daireye giriş yapmadan önce veya yaptıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta/daireye misafir kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda Villam Fethiye misafirlerin villayı/apartı/daireyi boşaltmasını isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sonra ermesini beklemeden villanın/apartın/dairenin tamamen boşaltılmasının talep etme, ücretin tamamını isteme, ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın/dairenin kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşterinin vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğu, bu husustan doğacak tüm sorumluğun müşteri tarafından kabul edildiği varsayılır.


Villa/Apart/Daire Bakımı ve Ekstra Giderler

Günlük, haftalık, alık villa/apart/daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf değişimi fiyata dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf değişimi ücrete tabiidir. Her sabah erken saatlerde, bazı villalarda değişebilmekle beraber, havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villada/apartta/dairede teknik sorun ile karşılaşıldığında ev sahibi tarafından sorun giderilir. Bu hususta Villam Fethiye’nin sorumluluğu bulunmaz. Tüm villaların/apartların/dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın/dairenin bahçesine ya da içine girmesi gerekebilir. Hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşterinin, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta/daireye girişine müsaade etmesi rica olunur. www.villamfethiye.com adresindeki villalarn/apartların/dairelerin bilgilendirme sayfasında aksi belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, klima ve internet her villa/apart/daire için standart olarak mevcut olmayabilir. Mağduriyet yaşanmaması için kiralanan villanın/apartın/dairenin özelliklerinin ilgili sayfadan dikkatlice incelenmesi rica olunur.


Evcil Hayvan ve Sigara Kullanımı

Aksi belirtilmedikçe villa/apart/daire içerisine evcil hayvan kabul edilmemektedir. Villaların/apartların/dairelerin tamamında kapalı alanlarda sigara içilmemektedir.


Fiyatlar

www.villamfethiye.com sayfasında belirtilen villa/apart/daire kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylık olarak hesaplanır. Kaparo, Villa Fethiye’ye ait banka hesaplarına havale veya EFT yolu ile yapılır.


Hasar Depozitosu

Müşteriden her villanın/apartın/dairenin özelliğine göre belirlenen miktarlarda hasar depozitosu tahsil edilir. Depozito miktarı rezervasyon işlemi sırasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden villaya/aparta/daireye giriş günü nakit olarak tahsil edilecektir. Depozito miktarı, müşteri villadan/aparttan/daireden ayrılmadan önce yapılan kontroller doğrultusunda sağlam olarak teslim edilen villa/apart/daire ile ilgili konutun demirbaşlarında bir hasar, eksik ve benzeri sorunlarla karşılaşılmadığı takdirde nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan/daireden ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda depozito müşteriden alınacak hesap numarasına gönderilecektir. Villada/apartta/dairede oluşan hasar alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi yaşanan durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.


Yüzme Havuzları

Villaların/apartların/dairelerin bahçesinde bulunan yüzme havuzlarına ait ısı aralığı hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir. Villayı/apartı/daireyi kiralayan olan müşteri havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından Villam Fethiye sorumlu değildir. Aksi belirtilen villalarda/apartlarda/dairelerde tarih aralığına göre belirlenen sezonda kiralama yapılmışsa ısıtmalı havuz kullanımı ile ilgili müşteriye bilgi verilir. Müşteri, villayı/apartı/daireyi kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne ait çevrim içi platformlardan veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile iletişim sağlayarak bilgi alabilir.


Sorumluluklar ve Garanti

Villam Fethiye villanın/apartın/dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/aparta/daireye girişte bozuk, çalışmayan herhangi bir eşyaya veya aksaklığa rastlanırsa müşteri tarafından Villam Fethiye’ye derhal bildirilmeli ve ilgili aksaklığın giderilmesi talep edilmelidir. Villam Fethiye ilgili talebi villa/apart/daire sahibine yada ilgili şirkete bildirecek, en geç 48 saat içinde aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Villam Fethiye zamanında bildirimi yapılmayan aksaklıklardan sorumlu değildir. Villam Fethiye villa/apart/daire sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır. Villada/apartta/dairede oluşabilecek aksaklıklarında giderilmesinden villa/apart/daire sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterinin kendi sorumluluğunda olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, hırsızlık, ölüm ve benzeri hayati risklerden Villam Fethiye sorumlu tutulamaz. Müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşmasında, geri dönüşlerde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, gıda, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri gibi servislerden doğacak sorunlardan Villam Fethiye sorumlu değildir. Müşteri villadan/aparttan/daireden ayrıldıktan sonra villada/apartta/dairede kaldığı süre içerisinde Villam Fethiye’ye bildirmediği bir aksaklık yada arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ve geri ödeme talep edemez.


Fatura ve Vergi

www.villamfethiye.com adresinde yayımlanan hiçbir villa/apart/daire Villam Fethiye’ye ait değildir. Her villa/apart/daire farklı kişilere/kurumlara/şirketlere aittir. Villam Fethiye kişilerin/şahısların/kurumların/şirketlerin villalarını/apartlarını/dairelerini müşteriye kiraya vermek için bir aracı görevindedir. Villam Fethiye sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Villam Fethiye müşterinin ödediği ücretin içerisinden belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Geri kalan kâr villa/apart/daire sahibinin olduğundan dolayı kalan miktara fatura kesmek ile yükümlü değildir, geri kalan miktara villa/apart/daire sahibinin kendisi fatura keser. Villam Fethiye sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü kişilerin/kurumların/şirketlerin kazandığı kâra ait faturadan sorumlu değildir.


Müşterilerin Sorumlulukları

Müşteriler villayı/apartı/daireyi, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta/dairede müşteriye çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villadan/aparttan/daireden çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart/daire teslim yapılmalıdır. Aksi durumlarda ve villanın/apartın/dairenin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda Villam Fethiye bir temizlik ücreti tutarını hasar depozitosundan tahsil edecektir. Villada/apartta/dairede oluşan herhangi bir hasar durumunda müşteriler Villam Fethiye’yi haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta/daireye verecekleri her türlü hasar ve kaybedilen her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlardında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir. Ödememekte ısrar eden müşteriler için yasal yollara başvurulacaktır. Müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidir. Belirtilen nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında Villam Fethiye’ye bir şikayet ulaşması durumunda Villam Fethiye, müşteriye ait rezervasyon süresi dolmadan müşteriden ve beraberindekilerden villayı/apartı/daireyi boşaltmasını isteme hakkına sahiptir. www.villamfethiye.com adresinde belirtilen ve muhafazakar olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerin %100 görünmemezlik garantisini Villam Fethiye vermez. Görünmemezlik konusunda müşteriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Görünmemezlik ile ilgili yaşanan problemlerden Villam Fethiye sorumlu değildir.


Mücbir Sebepler

Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grev, doğal afet, yangın, terörist faaliyet, salgın hastalık, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, belediyeler ya da kamu kurumları tarafından yapılan üst yapı ve alt yapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgesel yasakları gibi öngörülmesi ve Villam Fethiye tarafından engellenmesi mümkün olmayan ve Villam Fethiye’nin kontrolü dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilir. Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Villam Fethiye hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden kiralama sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etme hakkına sahiptir.


Şikayetler

Müşteriler villada/apartta/dairede kaldıkları süre içerisinde şikayetlerini Villam Fethiye’ye bildireceklerdir. Şikayete konu olan olay/durum, Villam Fethiye tarafından incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan/daireden ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden Villam Fethiye sorumlu değildir.


Diğer Önemli Bilgiler

 • Villaya/aparta/daireye giden yolların bozuk, yokuş yukarı, stabilize, ıslak zemin olması gibi Villam Fethiye’nin kontrolünde olmayan durumlardan Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Villaya/aparta/daireye ulaşım sırasında oluşabilecek kaza gibi olumsuzluklardan Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Bazı villaların/apartların/dairelerin inşaasında kullanılan yapım malzemesinin (sedir ağacı, çam ağacı, plastik ürünler, bahçede veya konut içerisinde bulunan bitki türleri) müşteri sağlığını fiziksel ve psikolojik yönden etkilemesi durumundan Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Çoğu villada/apartta/dairede konaklayacak müşteriler araca ihtiyaç duyabilir. Müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşımı kendi sorumluluğundadır.
 • Müşteri üçüncü kişiler aracılığıyla taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Villam Fethiye üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan transfer, taksi, kiralık araç hizmetinden sorumlu değildir.
 • Villaya/aparta/daireye ait konum www.villamfethiye.com adresinde harita üzerinden yaklaşık olarak işaretlenmiştir. Villayı/apartı/daireyi kiralayan müşterinin kiralanan konutun konumundan hoşnutsuz kalması durumundan Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Villaya/aparta/daireye ulaşım sırasında özel veya kiralanan aracın zarar görmesinden, kaza yapmasından, belediye veya karayollarına ait yol yapım çalışmalarından oluşabilecek zift, cam kırığı, lastik patlaması gibi olumsuzluklardan Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Villayı/apartı/daireyi kiralayan müşteriye ait aracın (motosiklet, otomobil, otobüs vb.) yere yakın olmasından, aracın motor gücünün zayıf olmasından, şoförün sebep olduğu olumsuzluklardan kaynaklanan villaya/aparta/daireye ulaşamama nedeniyle çıkabilecek her türlü olumsuzluktan Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Villa/apart/daire hakkındaki www.villamfethiye.com adresinde belirtilen mesafe aralıkları yaklaşık olarak belirtilmiştir. Bu neden villayı/apartı/daireyi kiralayan müşterinin yanılma payını kabul ettiği varsayılır.
 • Villa/apart/daire hakkında www.villamfethiye.com adresinde belirtilen mesafe aralıkları arasındaki söz konusu havalimanı villaya/aparta/daireye en yakın olan Dalaman Havalimanı’dır. Yanlış veya daha uzak bir havalimanına alınan uçak biletlerinden kaynaklanan problemlerden Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Villa/apart/daire hakkında www.villamfethiye.com adresinde belirtilen mesafe aralıkları arasındaki söz konusu restoran, plaj, yerleşim yeri, toplu taşıma, merkez, havalimanı gibi bölgeler en yakın mesafede bulunan konumları dikkate alınarak yazılmıştır. Belirtilen konumdaki restoran, plaj, yerleşim yeri, toplu taşıma, merkez, havalimanı gibi bölgelerin kapalı olması durumunda Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Villada/apartta/dairede bulunan havuzda meydana gelebilecek boğulma, düşme, vücut bölgelerinde kırılma ve benzeri gibi oluşabilecek fiziksel zararlardan Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Villaların/apartların/dairelerin tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin adil kullanımının dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Villaların/apartların/dairelerin herhangi birisinde gıda ürünü bulunmamaktadır. Hiçbir villada/apartta/dairede kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe ve benzeri hizmetleri verilmemektedir. Tüm gıda ürünlerinin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır.
 • Villalarda/apartlarda/dairelerde veya bölgeye ulaşım sırasında cihaz sinyalleri ile ilgili yaşanacak problemlerden Villam Fethiye sorumlu değildir. Bölgeye gelmeden önce GSM operatörünün aranıp villanın/apartın/dairenin bulunduğu bölgedeki GSM sinyalinin durumu hakkında bilgi alınması rica olunur.
 • Kredi kartı, mail order, EFT, havale veya benzeri şeklinde ödeme yapılsa dahi “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmeden uçak veya otobüs bileti, işyerinden izin alınmaması önemle rica olunur. Para ödemesi Villam Fethiye’ye yapılsa dahi “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmediği takdirde villa/apart/daire kiralanmış sayılmaz. Müşterinin acele etmesinden kaynaklanan bu gibi durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Müşterinin sebep olduğu ve villada/apartta/dairede çıkan tüm yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı gibi kazalardan ve bunun sonucunda oluşacak sağlığı etkileyen sonuçlardan, internet sağlayıcısından kaynaklanan telefon ve internet kesintisi, elektrik şirketinden kaynaklanan kesintilerden, su şirketinden kaynaklı su kesintilerinden Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • www.villamfethiye.com adresinde belirtilen villa/apart/daire gerçeği ile birebir aynı olup müşteri tarafından ilgili web adresinde daha büyük veya küçük olduğuna dair açıklamalar Villam Fethiye tarafından kabul edilmez, Villam Fethiye bu ibarelerden sorumlu değildir.
 • Olumsuz doğa olaylarından/koşullarından, olumsuz hava durumundan/koşulundan oluşabilecek sorunlardan Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Arı, akrep, yılan sokmasından, diğer böcek türevleri ile ilgili yaşanabilecek sorunlardan, kedi ve köpek ısırmasından Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Muhafazakar villa kategorisine dahil edilen villaların detayları ile ilgili açıklamada villanın ilgili özelliğini belirten herhangi bir ibare bulunmuyorsa villa ilgili özelliğe sahip değildir. Muhafazakar ibaresine sahip olmayan villanın kiralandıktan sonra mevcut olmayan özelliği üzerinden yapılacak suçlamalardan Villam Fethiye sorumlu değildir. Villa/apart/daire kiralanmadan önce www.villamfethiye.com adresinde yer alan tüm açıklamaların dikkatlice incelendikten sonra kiralama sürecine başvurulması rica olunur.
 • Villanın/apartın/dairenin içerisinde, bahçede, havuzda, terasta herhangi bir gıda maddesinden kaynaklanan karınca, sinek, arı gibi böcek türlerinin toplanmasından Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Villanın/apartın/dairenin yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek hastalıklardan ve alerjik durumlardan Villam Fethiye sorumlu değildir. Deri ve zührevi hastalıklara sahip müşterilerin gereken önlemi alarak havuzu kullanmaları veya hiç kullanmamaları önemle rica olunur.
 • Kiralanan villa/apart/daire çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, kaz ve benzeri hayvancılık faaliyetleri yapılabilmektedir. Kiralanan villanın/apartın/dairenin bahçesinde veya komşu evlerin/villaların/apartların/dairelerin bahçelerinde ilgili faaliyete yönelik gübre kullanılabilmektedir. Kiralama işlemi sonrasında müşterinin ilgili faaliyetlerden haberdar olduğu ve ilgili faaliyetlerle karşılaşma ihtimalini göz önünde bulundurduğu varsayılır. Hayvancılık faaliyetlerinden kaynaklı oluşabilecek sesler ve kokulardan Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Üçüncü kişilerin villa/apart/daire çevresinde drone, kamera ve benzeri teknolojik aletleri uçurmasından veya kullanmasından Villam Fethiye sorumlu değildir.
 • Müşteri kiralamış olduğu villaya/aparta/daireye giriş tarihi ve saatinde giriş yapmamış ve yazılı olarak Villam Fethiye’ye öngördüğü giriş saati ve tarihi ile ilgili yazılı bilgilendirme yapmamış ise Villam Fethiye 48 saat bekler. Müşteri 48 saat sonunda hala villaya/aparta/daireye giriş yapmamış ve durumunu yazılı olarak Villam Fethiye’ye belirtmemiş ise Villam Fethiye villayı/apartı/daireyi yeni müşteri için hazırlama, ilan etme ve kiraya verme hakkına sahiptir. Bu durumda villayı/apartı/daireyi ilk kiralayan müşteriye para iadesi yapılmaz, müşteri villaya/aparta/daireye gelse dahi konaklama yapamaz. Bu gibi olumsuzluklardan kaynaklanan ve müşteriye ait maddi, manevi zararlardan (konaklama imkanına erişememe, kiralayacak yeni bir konut bulamama vb.) Villam Fethiye sorumlu değildir. Villayı/apartı/daireyi kiralayan müşterinin ilgili şartları kabul ettiği varsayılır.
 • Cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, birlikteliklerin resmi olarak sonlanması, düğün tarihinin ertelenmesi, kaza, kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali ve benzeri durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal işlemleri gerçekleştirilmez. Müşterinin belirtilen tüm koşulları kabul ettiği varsayılıp tersini ifade eden gerekçelerle sözleşme feshini istemesi halinde Villam Fethiye sözleşmeyi tek başına fesh etme ve sözleşme bedelini talep etme hakkını kullanabilir.