Villam Fethiye banka hesaplarından herhangi birine yatırılan ön ödeme miktarı, ödeme yapıldığı andan itibaren villaya/aparta/daireye giriş tarihinden 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme miktarının tamamı villa/apart/daire sahibine iade edildiğinde, geri ödenmez. Ön ödeme yapıldıktan sonra geriye kalan miktar villaya/aparta/daireye giriş sırasında peşin (nakit) olarak alınır. Müşterinin seyahat iptalinin bulunması durumunda Villam Fethiye’ye yazılı olarak bildirim yapması zorunludur. İptal durumlarında Villam Fethiye, seyahat ile ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli bir yüzdelik alır. Bu miktarlar aşağıda belirtilmiştir.


İptal Koşulları;

  • a) Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur.
  • b) Kiralamanın başlangıç tarihinden 30. güne kadar olan iptallerde müşteri toplam kiralama bedelinin %35’ini ödemek zorundadır.
  • c) Kiralamanın başlangıç tarihinden önceki 29. gün ile kiralamanın başlangıç tarihine ait gün arasında iptal olduğu durumda müşteri gelmese dahi kiralama bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.
  • d) Müşterinin kendi isteği doğrultusunda villa/apart/daire bedelinin tamamının Villam Fethiye’ye ödenmesi urumunda ödeme yapılan andan itibaren villaya/aparta/daireye ulaşmaya 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %35’i iade edilmez. Geri kalan %65’i müşteri tarafından bildirilen hesaba iade edilir. Villanın/apartın/dairenin sahibine %35’lik miktar ön ödeme olarak yapıldığından gönderim masrafları iade edilen miktarın içerisinden kesilir.
  • e) Rezervasyon iptali villaya/aparta/daireye giriş tarihinden 30 gün veya aşağısında gerçekleşir, villaya/aparta/daireye giriş yapılmaz ve villada/apartta/dairede konaklama olmaz ise ödenen miktar toplam seyahat ücreti ile müşteriye iade edilmez.
  • f) Herhangi bir nedenle villa/apart/daire rezervasyonunun Villam Fethiye tarafından tek taraflı olarak iptal edileceği öngörüldüğünde, en kısa sürede müşteriye bilgilendirme yapılır. Bu durumda Villa Fethiye villa/apart/daire portföyünde aynı tarihler içerisinde müsait ve eş değer villa/apart/daire varsa müşteriye önerilir. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” başlığı altında sayılmayan durumlarda, alınan miktar müşteriye iade edilir.
  • g) Villam Fethiye tarafından iptal edilen rezervasyonlardan kaynaklanan zararlardan Villam Fethiye sorumlu değildir. Müşterinin önceden almış olduğu uçak veya otobüs bileti, kiralamış olduğu araba, tekne veya transfer hizmeti, otel veya pansiyon konaklama hizmeti, özel şirket veya devletten almış olduğu izinler gibi ödemiş olduğu her türlü detay ile ilgili çıkabilecek bir sorundan Villam Fethiye sorumlu değildir.
  • h) Bazı villalara/apartlara/dairelere özel (ilgili www.villamfethiye.com sayfasında belirtilmiştir) ödenmiş olan kaporanın tamamı ve aynı villalara/apartlara/dairelere özel (ilgili www.villamfethiye.com sayfasında detaylandırılan, rezervasyon tarihine 30 veya 60 gün kala kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villar/apartlar/daireler için) toplam kiralama bedelinin tamamı müşteriden tahsil edilir. Rezervasyon iptal edilse dahi herhangi bir ücret iade edilmez. Müşterinin kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde Villam Fethiye söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödememe ve ilgili villayı/apart/daireyi başka bir rezervasyona açma hakkını saklı tutar.
  • i) Rezervasyon iptalleri yazılı olarak (elektronik posta veya iadeli taahhütlü mektup) yapılabilir. Telefon yolu ile sözlü olarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği yoktur. Rezervasyon iptalleri ilgili yazının Villam Fethiye’ye ulaştığı andan itibaren geçerlidir. Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazlı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin fesh edilmesi dahil olmak üzere villa/apart/daire işbu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla villanın/apartın/dairenin kullanılmamasından Villam Fethiye sorumlu değildir. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villanın/apartın/dairenin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip Villam Fethiye’nin bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

İhtilaflar

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir. Villam Fethiye’nin aracı olduğu villalardan/apartlardan/dairelerden herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteriler yukarıdaki şartların tamamını kabul etmiş sayılır. İlgili şartların herhangi birine aykırı davranış Villam Fethiye’ye rezervasyonları tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama ve ücretin tamamını talep etme hakkını verir.