Villam Fethiye - Paragliding, Yat Kiralama, Trekking, Jeep Safari

Aktiviteler

Paragliding
(Yamaç Paraşütü)

1975 metre yükseklikteki Babadağ’ın doruklarından gerçekleştirilmektedir yamaç paraşütü. Termik noktalarının zengin ve yaygın olması, atlayıştan sonra daha da yükselerek deniz üzerinde kalabilme özelliği, çevredeki bitki örtüsünün zenginliği, doyumsuz güzellikteki Ölüdeniz manzarası, denize sıfır inen bir eğim ve daha pek çok nedenle Babadağ, rakipsiz bir yamaç paraşütü merkezi konumundadır. Babadağ, üzerindeki 4 kalkış pisti ile Fethiye, Ölüdeniz ve Eşen vadisine hakim konumu dolayısıyla tüm dünyanın ilgisini çeken bir alternatif turizm hareketidir. Dünya üzerinde denize bu kadar yakın ve yamaç paraşütü için bu kadar elverişli bir başka mekan bulunmamaktadır. Nisan ayı sonlarından, Ekim ayı sonlarına kadar yamaç paraşütü faaliyeti devam edebilmektedir. Bu sporun Fethiye’nin ve Ülkemizin tanımınına olan etkisi büyüktür.

Tekne Turu

Akdeniz’in en güzel kıyılarından biri olan Fethiye’de öne çıkan günübirlik turların başında 12 Adalar Tekne Turu gelir. Otelinizden alınışınızın ardından turunuz, Fethiye limanında ki teknelerde bütün herkesin buluşması ile başlamaktadır. Fethiye körfezinin, mavi ile yeşilin buluştuğu eşsiz manzarasında, turunuz boyunca on iki adaları ve koyları ziyaret ediyorsunuz. Fethiye’nin birbirinden güzel koy ve adalarını içeren 12 Adalar Tekne Turu rotanızda Yassıca Adaları, Göcek Adası, Akvaryum Koyu, Tersane Adası, Kızıl Ada gibi Dünyaca ünlü adalarda mola vererek gerçekleştiriyorsunuz. Her bir adada verilecek yaklaşık bir saatlik yüzme molalarında yüzebilir, güneşlenebilir veya eşsiz adaları gezintiye çıkabilirsiniz. Fethiye koy ve adalarına doğru yapılan bu unutulmaz mavi yolculuğunuz esnasında rüzgarın durumuna göre uygun olan tekneler yelkenlerini açarak sizleri doğayla başbaşa bırakıyorlar. Tekne turları ile ilgili detaylı bilgiyi resepsiyonumuzdan alabilirsiniz.

Jeep Safari

Fethiye’de bulunan seyahat acentalarının, farklı güzergahlarda gerçekleştirdikleri turlarla zorlu engelleri aşarak, vahşi doğanın ve tarihin gizemli güzelliklerine erişenlerin sayısı her geçen gün artmakta, her yaşta insanın ilgisini çeken bu aktivite de giderek yaygınlaşmaktadır.

Dalış
(Diving)

Fethiye’de çok sayıda seyahat acentası tarafından Turizm Bakanlığından Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet İzin Belgesi almak sureti ile dalış turları düzenlenmektedir. Ayrıca Turizm Bakanlığı’ndan İşletme Belgeli tatil köyleri bünyesindeki dalış okulları da dalış turları düzenlemektedir. Zengin flora ve faunaya sahip, gizemli deniz dibini keşfetmek isteyenlere hem dalış eğitimi, hem spor hem de fotoğraf çekme olanağı sunan bu aktivite Fethiye’nin elverişli iklim koşullarında on iki ay sürdürülebilmektedir.

Doğa Yürüyüşü
(Trekking)

Alternatif turizm faaliyetlerinde bulunan seyahat acentaları tarafından düzenlenen günlük, haftalık yürüyüş turlarına katılanlar, zengin hayvan ve bitki topluluklarını görme, kırsal kesimin kültürünü tanıma ve doğayla iç içe yaşayarak, çağdaş yaşamın stresli ortamından uzaklaşma şansını yakalamaktadır.

Yat (Gulet) kiralama, tatilini Mavi Yolculukla yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasındadır. yatlar genellikle yurdun güneybatı kısmında bulunur. Aileniz ya da arkadaşlarınızla Mavi Yolculuğa çıkmak istiyorsanız yat kiralama periyodu minimum bir haftadır. Bu süreçte yemek menüsüne kadar bütün detayları organize etme şansına sahipsiniz. 

Yatlar (Guletler) iç hacmi ve dizayn özelliklerine göre sınıflara ayrılır. 17-40 metre arasında değişen yatların(guletlerin) 3 ve 16 kabin arasında 32 kişiye kadar kapasitesi vardır. Her kabinde ayrı wc ve banyo bulunmaktadır. Yatlar; gulet, ayna kıç, tirhandil, modern tekneler, yelkenli ve motorlu tekneler olmak üzere ayrılırlar. Bunların arasından Guletler, Mavi yolculuk yapmak için en müsait olanlardır; 6-16 kişi alabilirler ve çift kişilik 3-8 yataklı kabinleri vardır. Ayna kıç, Guletle mukayese edildiğinde ek kabinler için müsait olup 8-24 kişi alabilir ve 4-12 kişilik çift yatak konulabilen kabinleri vardır.